Jaká myslíte, že by měla být ideální stolní formátovací pila? Zapojte fantazii, dnes je vše dovoleno. Určitě by měla mít teleskopický podpěrný rám, třeba až na šířku dvou metrů, nejlépe i funkční rozšíření pracovního stolu na pravé části, to kvůli lepšímu umístění větších desek. Pilový agregát, to je základ každé formátovací pily, musí být robustní a umožňovat řezy až do náklonu kotouče i 45°. Hliníkové pravítko s čtecí lupou hodně usnadní práci. Pracovní stůl samotný by měl být vyfrézovaný z litiny a vroubkovaný pro snadný posun obráběných/dělených desek.

A přesně to, dokonce více, než to, Vám přináší obchod s nářadím – BOUKAL. Stroje-nářadí. Dřevoobráběcí i kovovobráběcí stroje přesně podle Vašich představ.
Posuďte sami: úprava výškového nastavení prořezu materiálu pomocí ručního kola na boku stroje, pravítko s vodící drážkou, umístěné po pravé nebo levé straně pilového agregátu, které umožňuje úhlové řezy až do 45°. S příkonem 2100 W a 4000 otáčkami je formátovací pila Bernardo TK 250 F nářadím snů každého truhláře. Dřevoobráběcí stroje profesionální kvality, to vše  přináší BOUKAL. Stroje-nářadí.