Dřevoobráběcí stroje

2012, Srpen 24

Pokud milujete vůni čerstvě obráběného dřeva jako my, určitě milujete taky všechno kolem dřevoobráběcích strojů. Do kategorie dřevoobráběcí stroje spadá široká paleta nářadí, strojů a nástrojů od hydraulických štípaček polen až po soustruhy na dřevo, pásové či kotoučové pily.

Dřevoobráběcí stroje – brusky na dřevo

Když se řekne bruska na dřevo, každý trochu zdatnější kutil vyjmenuje běžné elektrické nářadí  – ruční dřevoobráběcí stroje – pásová bruska, vibrační bruska, kotoučová bruska. A napadlo Vás někdy, že dřevoobráběcí stroje z této kategorie zahrnují také profesionální stolní brusky (čelní nebo li talířové brusky) se stejným principem broušení, ale neporovnatelně vyšším výkonem? Těžko si lze představit profesionální dílnu, kde by se všechno broušení provádělo ručně. Profesionální dřevoobráběcí stroje tak najdou místo hlavně tam. Doma je bude mít asi jen opravdu zapálený truhlářský kutil.

Dřevoobráběcí stroje – podavače

Stolní profesionální dřevoobráběcí stroje slouží k obrábění velkých, většinou dlouhých obrobků ze dřeva, prken a nábytku. Udržet všechny tyto rozměrné předměty v rukou a zachovat přesnost a plunulost podávání do řezu při obrábění není úplně reálné a tak tu máme výběr nejrůznějších podavačů. Zařízení, které trpělivě doplňuje dřevoobráběcí stroje o komfortní a jednoduchou manipulaci s rozměrnými předměty tak patří také k základnímu vybavení profesionální truhlářské dílny.

Formátovací pila Bernardo TK 250 F

Jaká myslíte, že by měla být ideální stolní formátovací pila? Zapojte fantazii, dnes je vše dovoleno. Určitě by měla mít teleskopický podpěrný rám, třeba až na šířku dvou metrů, nejlépe i funkční rozšíření pracovního stolu na pravé části, to kvůli lepšímu umístění větších desek. Pilový agregát, to je základ každé formátovací pily, musí být robustní a umožňovat řezy až do náklonu kotouče i 45°. Hliníkové pravítko s čtecí lupou hodně usnadní práci. Pracovní stůl samotný by měl být vyfrézovaný z litiny a vroubkovaný pro snadný posun obráběných/dělených desek.

A přesně to, dokonce více, než to, Vám přináší obchod s nářadím – BOUKAL. Stroje-nářadí. Dřevoobráběcí i kovovobráběcí stroje přesně podle Vašich představ.
Posuďte sami: úprava výškového nastavení prořezu materiálu pomocí ručního kola na boku stroje, pravítko s vodící drážkou, umístěné po pravé nebo levé straně pilového agregátu, které umožňuje úhlové řezy až do 45°. S příkonem 2100 W a 4000 otáčkami je formátovací pila Bernardo TK 250 F nářadím snů každého truhláře. Dřevoobráběcí stroje profesionální kvality, to vše  přináší BOUKAL. Stroje-nářadí.